Український Католицький Університет Український Католицький Університет

02/03/2010

Університетський хор

Filed under: — admin @ 15:52
FacebookTwitterGoogle Gmail

Вебсайт: www.stritennia.ucu.edu.ua

До життя хор «Стрітення» було покликано у потребі плекати культуру літургійного співу в Українському Католицькому Університеті (УКУ). Хор постав у вересні 1999 році з ініціятиви тодішнього декана філософсько-богословського факультету о. д-ра Петра Ґаладзи.

Вже 2000 року в День Стрітення Господнього хор було «охрещено» іменем храмового празника УКУ. У цій назві глибока інтуїція того, що саме у Стрітенні – Зустрічі закладено головні принципи, засоби й методи богословствування в сучасному постмодерному і посттоталітарному українському суспільстві. Керувати хором запроcили п. Володимира Беня. Його учасниками стали студенти, викладачі та працівники УКУ.

Від самого початку хор поставив перед собою ціль вивчати й плекати східну християнську традицію літургійного співу, поєднувати з навчальним процесом естетику співаного богослов’я. Разом з тим репертуар хору не обмежується лише творами східної літургійної традиції. «Стрітенці» залюбки виконують твори латинської традиції, пісні спільноти Тезе, українські коляди та народні пісні. Поряд із давньою духовною музикою хор виконує твори сучасних композиторів.

FacebookTwitterGoogle Gmail

Коментарів немає

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress