Український Католицький Університет Український Католицький Університет

26/12/2013

«Україна – це той народ, для якого пасіонарними є моральні і духовні принципи, а не політичні», – Мирослав Маринович

FacebookTwitterGoogle Gmail

Відтак, на думку проректора УКУ Мирослава Мариновича, політики були безсилі своїми гаслами підняти народ, однак це змогло зробити бажання українців до життя за певними моральними принципами. І молодь, яка вийшла на Євромайдан, повинна задавати темп, немов вона вже живе в ЄС.

Керівник Львівської бізнес-школи Софія Опацька на відкритті дискусії «Україна-2014: що нас чекає?»

Керівник Львівської бізнес-школи Софія Опацька на відкритті дискусії «Україна-2014: що нас чекає?»

Керівник Львівської бізнес-школи Софія Опацька, виступаючи на відкритті дискусії «Україна-2014: що нас чекає?», зазначила, що все, що відбувається в Україні, має стосунок і до бізнесу. Відтак це послужило причиною того, що напередодні Львівська бізнес-школа звернулася до бізнес-еліт України. В зверненні міститься прохання об’єднатися заради майбутнього України.

Загалом на зустрічі було зібрано разом представників середнього та малого бізнесу, молодь, а також громадських активістів. Саме присутніх людей історик Ярослав Грицак назвав «трикутником ціннісних змін» та «модерновими людьми». При цьому влада є людьми позавчорашнього дня, а опозиція – вчорашнього. Відтак Ярослав Грицак закликав говорити з опозицією мовою цінностей, підтягуючи її до сьогодення, а не переходячи на їхній рівень.

Олег Рибачу та Євген Глібовийцький доєдналися до дискусії з Києва за допомогою skype

Олег Рибачук та Євген Глібовицький доєдналися до дискусії з Києва за допомогою skype

Про те, що опозиція, як і влада, не була готова до того, що люди вийдуть на Майдан, підтвердив і політик та громадський діяч Олег Рибачук. Він зазначив, що вони зараз не до кінця підготовлені до системних рішень, тому громадське суспільство повинно постійно «підштовхувати» їх, пропонуючи ідеї до реалізації.

Євген Глібовицький, керівник експертної компанії «pro.mova» висловив думку, що перезавантажити усю систему можуть лише вибори, як парламентські, так і президентські. «Передумовою для цих виборів має бути уряд, який може ці вибори провести у мирний спосіб; новий закон, який унеможливить появу у парламенті тих, хто потрапляє туди внаслідок закулісних домовленостей, тобто пропорційна модель виборів із відкритими партійними списками. Після перезавантаження нам потрібен ряд системних реформ, зокрема повернення до парламентсько-президентського устрою. Паралельно має діяти система колективної безпеки – коли напад на одного трактується як напад на всіх».

Разом з тим, Євген Глібовицький зазначив, що нам слід «перенести Майдан в свідомість українців».

Ярослав Грицак: «Зараз виграють ті країни і ті міста, які можуть дим від фабричних труб перенести у дим від горнятка кави».

Ярослав Грицак: «Зараз виграють ті країни і ті міста, які можуть дим від фабричних труб перенести у дим від горнятка кави».

Як історик, Ярослав Грицак навів приклад, що колись ілюстрацією революцій була гільйотина, в той час як кінець ХХ – початок ХХІ ст. замінив її на стіл переговорів. Тому успішними були ті революції, які закінчувалися обговоренням, а не кровопролиттям. А успішними суспільствами в цьому випадку стають ті, які в своїх містах дим від фабричних труб змогли замінити на дим від кави, що продемонстрував Львів, відмовившись від індустріалізації на користь сервісу.

Щодо Львова, то Ярослав Грицак наголосив на тому, що на теперішній час його представникам слід відмовитися від своєї полеміки про мову та історію, адже вона нас в майбутньому не об’єднає. Слід зосередити свою увагу на питаннях цінностей. І той зв’язок, який на цьому діалозі цінностей утворився між Львовом та Києвом, продовжити на інші міста. І першим з них має бути Дніпропетровськ.

На економічних питанням подальшого України зосередився викладач Львівської бізнес-школи Ярослав притула, який зараз перебуває у Вашингтоні (США), де проводить дослідження за програмою Фулбрайта. Він зауважив, що корупція, довільне трактування законів та відсутність діалогу між всіма верствами населення (влада, бізнес, середній клас, молодь) може привести до ще більшої кризи. Ті 15 млрд. доларів США, які уряд України отримав від Російської Федерації, на думку економіста, підуть не на розвиток, а на «латання дір в бюджеті» до президентських виборів, відтак вони не мають жодної користі в середньо- та довготерміновій перспективі. І навіть можуть в подальшому принести шкоду.

Директор ВАТ «Троттола» Ярослав Рущишин має своє бачення того, як має бізнес поводитися в настіпні роки в Україні

Директор ВАТ «Троттола» Ярослав Рущишин має своє бачення того, як бізнес повинен поводитися в наступні роки в Україні

Ярослав Рущишин, який є представником середнього бізнесу зауважив, що на сьогодні значна частина підприємців працює з майбутнім, зосереджуючи свою увагу на тому, що буде потрібно людству завтра. Відтак політика має працювати за таким самим принципом. Він також зазначив, що якби весь бізнес в Україні поставити в рівні ринкові умови, без «преференцій» для певних представників владних кіл. економіка України була б на явно вищому рівні. Тому на сьогодні бізнес має зробити два кроки: створення загальної підприємницької мережі для захисту власних прав; підтримка/створення/входження у ідеологічні партії, які можуть представляти підприємництво по всій Україні.

Окремо обговорили і тему студентства як учасника Євромайдану, так і можливого рушія подальших змін. Олег Рибачук відзначив, що за 20 років, з моменту революції на граніті, студенти ніколи активно не проявляли своєї політичної позиції. В той час Ярослав притула зауважив, що саме студенти та середній клас не дають нашій країні перейти до диктатури.

Наприкінці зустрічі Мирослав Маринович представив Декларацію осередку Народного об’єднання «Майдан» Українського католицького університету.

«Євромайдан постав як об’єднання людей навколо певних принципів. І мені хотілося ці принципи сформулювати разом з нашими приятелями, друзями. і результатом цієї спроби стала ця декларація», – розповів проректор УКУ.

Голова Львівського осередку Пласту Роман Кучкуда передав Вифлиємський вогонь миру керівнику Львівської бізнес-школи Софії Опацькій

Голова Львівського осередку Пласту Роман Кучкуда передав Вифлиємський вогонь миру керівнику Львівської бізнес-школи Софії Опацькій

На завершення Ярослав Грицак зазначив: «Для реальних змін в країні достатньо, щоб з’явився змобілізований і розумний один відсоток населення. Появі «Солідарності» у Польщі передувала зміна риторики і зміна способу думання. А це означає, що дискусії мають сенс. Солідарність означає, що якщо страйкують лікарі, то виходимо усі. Якщо когось репресують, це означає, що репресують усіх».

В кінці дискусії львівський осередок Пласту передав львівській бізнес-школі Вифлиємський вогонь миру. Відтак всі присутні могли взяти його собі, разом з тим пожуртвувавши гроші на Святвечір для потребуючих, який відбудеться в УКУ.

 

ФОТОрепортаж

Прес-служба УКУ

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LJoQFCtXcRw&feature=share[/youtube]

Матеріали по темі:

Ярослав Грицак: Як надати сенс нашому безсенсовному становишу (Виступ на публічній дискусії, зорганізованій 25 грудня 2013 р. Львівською Бізнес-школою Українського католицького університету) (Збруч)
Опозиція вважає Майдан за свиту, яка грає короля, – Маринович (Новий Погляд)
Влада – це позавчорашній день, а опозиція – вчорашній, – історик (Новий Погляд)
Раніше символом революції була гільйотина, тепер – круглі столи, – Грицак (galinfo)
Ярослав Грицак: Позавчора – це влада, вчора – опозиція, а завтра – середній клас і студенти (Експрес. Львівські новини)
Для впливу на Україну Львову потрібно змінити спікерів, – Грицак (Експрес. Львівські новини)
Потрібно змусити опозицію визначити з-поміж себе одного лідера, – Грицак (Експрес. Львівські новини)
«Уже будемо жити так, ніби ми в Євросоюзі» (Високий Замок)

 

Читайте також

Священика з УКУ судитимуть за участь в Автомайдані
Звернення Українського католицького університету з приводу подальшого загострення суспільно-політичної ситуації в Україні
Віктор Єленський: «Ніхто не може обмежувати мирні зібрання громадян і залишити їх без молитовної та душпастирської підтримки»
«Державні структури не розуміють місії та обов’язку Церкви», – Мирослав Маринович про лист Міністерства культури до УГКЦ
«Цей лист є очевидним тиском на Церкву», – професор УКУ, релігієзнавець Віктор Єленський
Владика Борис: «Я хочу, щоб ми боролись за гідність всіх людей»
В УКУ створили університетський осередок всеукраїнського об’єднання «Майдан»
«Україна – це той народ, для якого пасіонарними є моральні і духовні принципи, а не політичні», – Мирослав Маринович
УКУ закликає керівництво Європейської Комісії “виявити дійову солідарність з українськими студентами”
Ректор УКУ: «Спокій на Євромайдані – це прояв великої зрілості і моралі нашого суспільства»
Владика Борис (Ґудзяк) до бізнесу: «Сьогодні дуже багато залежить від вашої позиції»
«Вже четвертий тиждень світ споглядає те, що розпочали ви», – владика Борис (Ґудзяк) до студентів УКУ
«Молодь має вести діалог із політиками як партнер, а не підлеглий», – Ректор УКУ
«Громадянська позиція є частиною навчального і виховного процесу», – владика Борис (Ґудзяк)
Студенти УКУ твердо стоять за свободу та гідність в Україні
Отець Богдан Прах з ректорами університетів Львівщини підписав Заяву з приводу останніх подій на Євромайдані в Києві
«Ми закликаємо всіх захищати український народ від насилля, несправедливості, корупції», – владика Борис (Ґудзяк)
Заява Українського католицького університету про громадянську непокору
«Це елементарне залякування», – владика Борис (Ґудзяк) про тиск на студентів УКУ
Діалог влади та Євромайдану слід вести відповідно до певних етичних та процедурних правил, – Звернення ректорату УКУ
В УКУ занепокоєні спробами тиску силових структур на університет та студентів
УКУ на Євромайдані (фото, відео) (оновлено)
Міжнародна федерація католицьких університетів засудила використання насилля проти мирних демонстрантів в Україні
Ректорат УКУ звернувся до учасників Євромайдану
Ректор УКУ виступив на Євромайдані в Торонто
Малий іспит совісті протестувальника. Поради від владики Бориса (Ґудзяка)
Заява Українського католицького університету з приводу провокацій на Євромайдані
Ректорат УКУ висловив протест з приводу насильницького придушення Євромайдану в Києві
Спільнота УКУ взяла участь в живому ланцюзі
Звернення Мирослава Мариновича до спільноти УКУ: живий Ланцюг єднання з Європою
Звернення до спільноти УКУ президента владики Бориса (Ґудзяка) та ректора о. Богдана Праха
Заява студентів Українського католицького університету
Заява Українського католицького університету з приводу згортання Урядом України євроінтеграційного процесу

FacebookTwitterGoogle Gmail

Коментарів немає

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress