Український Католицький Університет Український Католицький Університет

30/05/2014

В УКУ відкрили Галерею сучасного мистецтва

FacebookTwitterGoogle Gmail

«Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку в історії УКУ. Ми сподіваємося що ця сторінка стане першою і виросте в чудову і велику книгу, яку читатимуть, знатимуть, і про неї говоритимуть», – так Андрій Курочка, керівник проекту, ознаменував відкриття в УКУ Галереї сучасного мистецтва.

28 травня в цокольному приміщені академічного корпусу Університету (вул. Козельницька, 2а) відкрили Галерею сучасного мистецтва УКУ. Першою експозицією нового мистецького майданчику у Львові стала виставка–діалог «Ребрендинг / Надбанні хрести», яка стала спільним проектом з «Я Галерея» Павла Гудімова.

Галерея сучасного мистецтва УКУ знаходиться в цокольному приміщенні академічного корпусу на етрироії студмістечка Університету

Галерея сучасного мистецтва УКУ знаходиться в цокольному приміщенні академічного корпусу на території студмістечка Університету

Андрій Курочка, виступаючи на відкритті зазначив, що в Університеті прекрасно розуміють, що «велика частина проблем світу цього всього лиш від нерозуміння світу прекрасного. І ми ставимо собі за ціль вводити це прекрасне в життя молодих людей, тих, хто навчається і відвідує Університет, знає про нього і цікавиться ним». Разом з тим в Університеті ставлять собі за мету, що Галерея не обмежувалася лише стінами УКУ і бачать потенціал для росту.

Допомогу у відкритті Галереї сучасного мистецтва в УКУ надав Павло Гудімов, який «поділився своїм досвідом, підтримував і співпрацював». Він і розповів про подальшу співпрацю «Я Галерея» з УКУ.

«Ми задумали на перший наш крок річну програму. Вона буде складатися виключно з проектів-діалогів. Що це таке? Те, що ви бачите тут – це спроба вписати сучасне мистецтво у контекст вічності. Пройде сто років, і ми зможемо зрозуміти – була це вдала спроба чи невдала. Річна програма буде складатися з шести виставок, які ми будемо робити разом з колекціонерами, іншими інституціями, архівами і колекцією УКУ, яка розростається», – розповів Павло Гудімов.

куратором виставки виступив Павло Гудімов з "Я Галерея", від УКУ координував цю роботу Андрій Курочка

Куратором виставки виступив Павло Гудімов з “Я Галерея”, від УКУ координував цю роботу Андрій Курочка

Своїми враженнями як від відкриття Галереї, так і виставки поділися митці та мистецтвознавці. Один з них – Роман Яців, мистецтвознавець, проректор Львівської національної академії мистецтв, яка знаходиться неподалік УКУ.

«Ми маємо дуже мало виставкових площ, де можемо зрозуміти чи сприймати те, що називається мистецтво ХХ чи початку ХХІ ст. Ми самі себе загнали в той кут певної стагнації. Відтак ця галерея може стати одним із інтелектуальних та культових центрів у Львові. Я тішуся, що збільшується територія наших досвідів, тому що це простір, де художник може працювати і втілювати свої ідеї, творити якісний культурний продукт для свого середовища і репрезентації України в світі. Цей простір дасть змогу активізувати те, що ми називаємо діалогом мистецтва, культури. Такого рожу виставка як ця провокує до мислення, коли зіставлене минуле, сучасне і майбутнє. Мені дуже приємно, що УКУ намагається знаходити ті нові, якісні форми для тої комунікації між різними середовищами митців, інтелектуалів. Я думаю, що сьогоднішня подія має бути зафіксована в анналах розвитку мистецтва ХХІ ст.», – зазначив на відкритті Роман Яців.

галерея сучасного мистецтва УКУ повинна стати місцем діалогу для митців, інтелектуалів, молоді

Галерея сучасного мистецтва УКУ повинна стати місцем діалогу для митців, інтелектуалів, молоді

Вертаючись до першої експозиції в Галереї, слід зазначити, що це виставка-діалог «Ребрендинг / Надбанні хрести». В ній представлено можливість співставлення художніх творів молодого українського митця Антона Логова з проекту «Ребрендинг» та колекцію хрестів, зібрані колекціонером отцем Ростиславом Гладяком на Львівщині та Тернопільщині, які були передані свого часу УКУ.

На виставці-діалозі представлені роботи Антона Логова та хрести з колекції УКУ

На виставці-діалозі представлені роботи Антона Логова та старовинні хрести з колекції УКУ

«Виставка, яку ми сьогодні бачимо – це найкраща репрезентація проекту Антона Логова «Ребрендинг». Це найуспішніше поєднання декількох тем», – зазначив Павло Гудімов.

unnamedЩодо автора Антона Логова, то це не перша його співпраця з УКУ. Два роки тому він брав участь в традиційному пленері в Польщі, який Університет організовує для молодих митців. Тоді він створив ряд робіт «Хрести», які також представлені в експозиції.

Антон Логов - автор проекту "Ребрендинг"

Антон Логов – автор проекту “Ребрендинг”

Разом з тим в Університеті ставлять собі за мету, що Галерея не обмежувалася лише стінами УКУ і бачать потенціал для росту. Як приклад є історія самого Університету, який також починався з 400 м2, як і площа приміщення Галереї, але розвинувся і став знаковою освітньою інституцією, знаною як в Україні, так і за кордоном.

 

ФОТОгалерея

Прес-служба УКУ

FacebookTwitterGoogle Gmail

Коментарів немає

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress