Український Католицький Університет Український Католицький Університет

04/06/2014

Мільйон гривень на підтримку студентів УКУ зібрали на VII Благодійному фольк-балі «Перелаз’»

FacebookTwitterGoogle Gmail

Сьомий рік поспіль коло приятелів УКУ збирається разом на Благодійному фольк-балі «Перелаз’», щоб підтримати Університет та його малозабезпечених талановитих студентів. Цьогоріч його учасники задекларували мільйон гривень для цих потреб.

Понад 200 гостей відвідали Фольк-баль «Перелаз’»

Понад 200 гостей відвідали Фольк-баль «Перелаз’»

1 червня понад сотня меценатів Університету разом зі своїми родинами відвідали Благодійний фольк-баль «Перелаз’». Для більшості з них – це сімейне свято, де є можливість поспілкуватися з давніми приятелями, весело провести час та долучитися до підтримки УКУ. Традиційним при цьому залишається дрес-код заходу – український національний стрій, а також музична програма. Спеціальними гостями вечора були українська фолк-діва Ілларія, гурт «Гудацька тайстра» та Віктор Морозов з Батяр-Бендом «Галичина», які своїми запальними піснями розважали присутніх.

«Я завжди чекаю цієї події, адже тут ми збираємося з найкращими друзями. З деякими бачимося частіше, а з деякими лише на «Перелазі» чи в спільних подорожах. Таким чином тут згуртувалася цікава українська громада бізнесменів і діячів різного віку, які підтримують Університет», – розповів Володимир Драбик, один із засновників річної іменної стипендії, яку минулого року отримала студентка ІІ курсу Юлія Пархуць.

Для більшості гостей «Перелаз’» - це можливість побачитися з давніми друзями та підтримати Університет

Для більшості гостей «Перелаз’» – це можливість побачитися з давніми друзями та підтримати Університет

Андрій Курочка, один з організаторів Фольк-балю, відзначає, що з кожним роком кількість гостей невпинно збільшується. Якщо на перший «Перелаз’» прийшло близько сотні гостей, то цього разу їхня кількість перевищила позначку у двісті осіб: «…Не просто гостей, а наших приятелів. Для нас велике щастя мати довкола Університету спільноту друзів, готових завжди допомогти вирішити проблему, підтримати порадою, фінансово чи просто бути разом», – наголосив Андрій Курочка.

«Кожного року, коли ми сходимося тут разом – нас більшає. Ви приходите щораз більш усміхнені, більш кольорові», – зазначив ректор о. Богдан Прах, наголосивши, що друзі УКУ підтримують Університет на лише на такого роду заходах, але і протягом цілого року, як це було під час подій Майдану, чи коли в УКУ стартувала нова програма для державних управлінців «Good Governance».

Разом з тим «Перелаз’» - це і сімейне свято

Разом з тим «Перелаз’» – це і сімейне свято

 

Відтак і для дітей була розроблена особлива програма

Відтак і для дітей була розроблена особлива програма

Про те, що для більшості гостей – це сімейне свято, засвідчив і той факт, що значна частина з них прийшла зі своїми дітьми. Для них була організована спеціальна програма – країна «Перелазія» – де були танці, співи, малювання, і навіть ляльковий театр, щоб діти також весело змогли провести час.

Розповідаючи про те, чому вони вирішили прийти і підтримати УКУ, гості зазначають, що їх тут захоплює атмосфера закладу, його особливість в порівняні з іншими навчальними закладами.

«Ми відвідуємо «Перелаз’» вже шостий рік. Таким чином ми хочемо допомогти благодійній справі підтримки УКУ, який є одним із найпрогресивніших вишів України», – розповів Олег Кравчишин.

Традиційним для «Перелаз’» залишається і аукціон, де гості можуть купити твори сучасних митців, а кошти з аукціону підуть на підтримку студентів УКУ

Традиційним для «Перелаз’» залишається і аукціон, де гості можуть купити твори сучасних митців, а кошти з аукціону підуть на підтримку студентів УКУ

Традиційно під час Фольк-балю відбулася благодійна лотерея та аукціон, на якому представили близько 30 творів мистецтва відомих українських митців: Валерія Франчука, Степана Химочки, Романа Романишина, Петра Сипняка, Юрія Коха, Ярослава Юзьківа та інших. Також серед експонатів були ікони від іконописної школи УКУ «Радруж» та Пам’ятна медаль, присвячена Св’ято-Троїцькому Мотронинському монастирю – дарунок родини Піркл. Зібрані від аукціону кошти традиційно скерують до стипендійного фонду імені Митрополита Андрея Шептицького для підтримки студентів Університету.

Учасники аукціону зазначають, що для них не так важлива ціна, яку вони готові викласти за твори мистецтва, як те, що ці гроші підуть на підтримку студентів Університету.

Боротьба була за кожний лот аукціону

Боротьба була за кожний лот аукціону

Роксоляна Шимчук, яка представила для аукціону свої твори – авторські ляльки та жіночі прикраси, розповідає, що це є для неї ще однією можливістю підтримати Університет.

«УКУ формує середовище, майбутнє України. А «Перелаз’», крім того, що це є гарна і яскрава забава в колі приятелів, є також доброю нагодою підтримати справу, в яку віриш. УКУ вже давно вийшов за рамки університету. Це є епіцентр, навколо якого формується дуже гарне товариство – духовно багате і фінансово сильне», – розповіла вона.

Цьогоріч аукціон, який відбувся на Фольк-балі, підтримав не лише студентів Університету. Частина коштів з кожного проданого твору буде перерахована на містечко Милосердя св. Миколая на Франківщині, організоване монахинями – сестрами Воплоченого Слова, які опікуються дітьми, молодими самотніми матерями.

Та найбільший подарунок Університету на Фольк-балі зробив давній приятель та Сенатор УКУ Ярослав Рущишин.

«Бачу, що тут зібралися люди, які знають, що таке стратегічне бачення, і всі прекрасно знають, що за покоління-два нам це, як кажуть галичани, «гикнеться». Якщо вкладемо в цей Університет, то дивіденди будуть вже не за горами. Розуміючи важливість УКУ та його студентства в процесі творення нової країни, ми вам хочемо щось подарувати», – сказав Ярослав Рущишин.

Після цих слів вони з маленькою племінницею розгорнули чек на один мільйон гривень – суму, яку пан Рущишин задекларував на потреби Університету.

Ярослав Рущишин задекларував один мільйон гривень на потреби Університету

Ярослав Рущишин задекларував один мільйон гривень на потреби Університету

Після завершення аукціону слова подяки жертводавцям висловив і президент УКУ владика Борис (Ґудзяк).

«Я хочу Вам подякувати за те, що Ви є моїми особистими друзями, друзями УКУ, за те, що Ви підтримували дух свободи нашої країни в останніх місяцях. Дякую вам за підтримку тих студентів, які вчаться в УКУ. Ці молоді люди надзвичайні. Коли ми їх можемо підтримати, дарувати їм свою довіру – вони ростуть. Я радію, що в нас з’являється чимраз більше студентів зі Cхідної України, не один з них вчиться завдяки іменним стипендії, які Ви надаєте. Низький Вам за це уклін», – завершив Владика.

Запальні танці на «Перелаз’» під батярські пісні від Віктора Морозова та батяр-бенду «Галичина»

Запальні танці на «Перелаз’» під батярські пісні від Віктора Морозова та батяр-бенду «Галичина»

Таким чином близько 40 студентів УКУ вже наступного навчального року отримають стипендії Фонду ім. митрополита Андрея Шептицького та іменні і корпоративні стипендії, засновані друзями Університету.

Студенти УКУ також забавлялися на Благодійному фольк-балі, а також забавляли гостей

Студенти УКУ також забавлялися на Благодійному фольк-балі, й забавляли гостей

ФОТОрепортаж

Прес-служба УКУ

FacebookTwitterGoogle Gmail

Коментарів немає

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress