Український Католицький Університет Український Католицький Університет

08/07/2014

Ярослав Грицак: Спинити Путіна може тільки солідарна Європа

Filed under: Новини УКУ — Позначки: — budzinskyy @ 10:51
FacebookTwitterGoogle Gmail

На думку професора УКУ, сьогоднішня Європа  не здатна солідаризуватися перед викликом, який їй завдав Путін агресією в Україну. Адже християнство, яке було ядром європейської цивілізації, у післявоєнний час «випарувалося наче бензин».

DSC_1653Ярослав Грицак проводить паралелі між подіями на Донбасі і Югославією на початку 1990-х: «На Донбасі є готова  на все активна меншість, пасивна більшість, яка наївно думає, що все якось минеться, патріотична пропаганда, густо замішана на православ’ї та на пам’яті про колишню велич». «А головне, – пише історик, – є блиск в очах тих, хто ходить з автоматами». 

Історик зазначає, що є і суттєві відмінності: Путіну не вдалося  поділити Україну по лінії Харків – Одеса. «Путін прорахувався, – пише Ярослав Грицак, – але він буде гадити далі, де і як тільки може. Жодна загроза війни його не спинить. Бо війна – це його стихія».

На думку Ярослава Грицака спинити Путіна може тільки сила Заходу, солідарність Брюсселя і Вашингтона Але саме з солідарністю, у наш час, найбільша проблема. Викладач УКУ пов’язує це із масовою секуляризацією: «У всьому світі ми спостерігаємо ренесанс релігії взагалі та християнства зокрема, а в Європі християнство випаровується як бензин».

«На цій “безбожності Європи” паразитує Путін, – пише історик, –  він намагається показати себе захисником християнських цінностей у православному розливі. Цим притягує фундаменталістів усіх мастей, включно з європейськими правими та донецькими сепаратистами».

Саме тому, на думку Ярослава Грицака війна на Донбасі надовго: «Путін може піти, російські гроші – кінчитися. А вакуум у Європі все одно лишиться».

Джерело:

gazeta.ua

FacebookTwitterGoogle Gmail

Коментарів немає

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress