Український Католицький Університет Український Католицький Університет

15/02/2017

У ювілей патріарха Йосифа Сліпого найкращою шаною буде наслідувати його, – блаженніший Любомир

FacebookTwitterGoogle Gmail
15 лютого в Кризовому медіацентрі у Києві відбулася прес-конференція про відзначення ювілею 125-ліття патріарха УГКЦ блаженнішого Йосифа Сліпого. У прес-конференції взяли участь блаженніший Любомир (Гузар), єпископ єпархії Святої родини у Лондоні владика Гліб (Лончина), директор Інституту історії Церкви, проректор УКУ Олег Турій, та активістка мирянського Патріархального руху Ірина Ясінська-Грейс, яка добре знала патріарха особисто і  розповіла про досвід особистого спілкування з ним.
 
Liubomyr_pro_slipoho
 
Розпочав зустріч блаженніший Любомир (Гузар) зі словами: “Останнім часом мене часто запитують про Патріарха Йосифа Сліпого. Уже й так багато відомо про нього: про його життєвий шлях, наукову, виховну, суспільну, церковну працю, а також про часи його заслання і той період в Римі від 1963 до 1984 року, коли патріарх проявив дуже інтенсивну діяльність. Я був радий, що вже стільки знають, але я щиро скажу, був також здивований, а навіть якось засмучений тим, як більшість бачать і розуміють постать патріарха Йосифа. Для багатьох це постать визначного громадянина, щирого українця, але бракує розуміння, що властиво, рушійною силою і остаточною мотивацією його многрогранної діяльности був виразний духовний аспект.”
 
Блаженніший Любомир також наголосив, що важливо не лише захоплюватися постаттю Йосифа Сліпого, але наслідувати його чин. “Патріарх працював дуже віддано, своє життя проводив, маючи глибоку побожність, любов до Бога, любов до ближнього, і в своєму довгому житті він дуже багато зумів осягнути, заохотив багатьох людей до праці. Але мені здається, що для нас дуже важливим є уміти відповісти на питання: а чому? Блаженніший Йосиф Сліпий був справді не лише заслуженим громадянином, але справжнім духовним провідником. І це мені здається дуже важливо усвідомлювати.”
 
“Я певний, що в нашому народі сьогодні є багато людей, які також хочуть робити щось позитивне. Але для справжнього розвиту нашого народ, дуже важливим є наслідувати оцю духовну мотивацію блаженнішого патріарха Йосифа, щоби ми не залишалися тільки добрими громадянами, творчими громадянами, але щоби ми відчули в собі і свідомо розвинули оту побожність і мотивація, яка зробила Сліпого такою великою постаттю.”, – заверший блаженніший Любомир.

Владика Гліб (Лончина) розповів про програму відзначення річниці. “Гасло цього ювілею – Патріарх Йосиф знайомий і незнаний. Знайомий, бо багато людей знають, чи чули про патріарха. Але він є ще незнаний у багатьох колах України, навіть в нашій церкві. Тому хочеться скористатися з цього ювілею, щоби розбудити цікавість і бажання запізнатися з блаженнішим Йосифом і його ідеями”, – наголосив владика.

Згідно з програмою відзначення, основні заходи будуть зосереджувати на святих літургіях, що служитимуться головно на найважливіших датах. Зокрема цієї п’ятниці, 17 лютого, за участі блаженнішого Святослава (Шевчука) пройде Свята Літургія при родинній хаті Йосипа Сліпого у селі Заздрість на Тернопільщині. Також заплановані урочисті академії, під оглядом того, що Йосиф Сліпий багато вніс в українську культуру. Рівно ж пройдуть наукові конфереції і семінари. Стосовно цього Олег Турій зазначив: “Свого часу в молодого Йосифа була дуже велика дилема в житті – він стояв перед вибором, чи бути священиком, чи займатися наукою. Обидві ці справи він дуже любив. І саме митрополит Андрей Шептицький зумів його переконати, що ці два служіння, які все життя він проніс з собою, можна поєднати.”

Ірина Ясінська-Грейс поділилася своїми спогадами про владику Йосифа: “Перед звільненням патріарха Йосифа з Сибіру була дужа велика небезпека асиміляції нашої церкви в Америці, чи то в православну, чи в римо-католицьку. Бо не було такої людини, яка би могла усіх нас поєднати. Саме патріарх Йосиф став тим лідером. Блаженніший для мене – це свята людина, хоч він ще не проголошений святим. Це постать ісповідника віри, мученик за нашу церкву. На початку мого знайомства, здавалося, що це був дуже гострий, дуже твердий і вимогливий чоловік. Але з часом мені здавалося, ніби блаженніший мінявся, бо з віком більше потребував тієї людської любові і добра.”
FacebookTwitterGoogle Gmail

Коментарів немає

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress