Український Католицький Університет Український Католицький Університет

13/04/2017

Мирослав Маринович. Слово до спільноти УКУ напередодні Великодня

Filed under: Новини УКУ — chubata @ 11:43
FacebookTwitterGoogle Gmail

M_Marunovuch-5

Кожен, хто хоч трішечки обізнаний з роботою комп’ютера, знає, яке важливе значення має функція reload – перезавантажити. В житті людини ця функція незамінна. Накопичується втома, на лічильнику сумління – щораз більше того, про що воліємо не згадувати; на екрані душі щораз частіше з’являється знаменитий напис: «Уп-пc, щось пішло не так».

Тому вони такі важливі, оті 40 днів духовного перезавантаження. Мало хто з нас проводить їх зразково – хоч, зрештою, що таке «зразково»? Хто на цьому світі спроможний відчитати порухи нашої душі так, як Бог? Люди радо осудять інших за недотримання певних правил посту, і тільки Бог здатний віднайти в людині той «дух сокрушенний», який і розбійникові відкриває двері до Царства Небесного.

Якщо ми хоч на мить за ці дні відчули сором за свої негідні вчинки і потягнулися душею до небесного Джерела чистоти, то ми вже включили програму «перезавантажити». Вона ще трохи потриває, ще доведеться не раз вигрібати з закамарок душі ошмаття наших гріхів. Проте навіть якщо ми почуваємося пропащою вівцею, яка заблукала в непролазних хащах, знаймо, що саме нас перших шукатиме Отець наш Небесний, щоб удоступнити нам радість духовного воскресіння.

Через цей пасхальний цикл проходить кожен християнин, і блаженний той, хто в час торжественного «Христос Воскрес!» побачить на внутрішньому екрані завершальний напис: «Reloaded».

Чому ж нам так важливий отой очищений та оновлений дух? Пригадую, на початку 2000-х років на одному засіданні ректорату тодішній ректор о. Борис Ґудзяк вперше поставив практичне завдання розширити тодішню ЛБА й перетворити її на УКУ. Я тоді здивовано вигукнув: «Та про яке перетворення може йти мова, отче, якщо у нас нема належного фінансування?!». На що отець з усмішкою відповів: «Мирославе, було б Боже благословення, а гроші знайдуться».

Кожен, хто сьогодні бачить розбудований УКУ, розуміє, наскільки мав рацію о. Борис. Проте і сьогодні, коли започатковано цілу низку нових програм, коли ми з надією оглядаємося у пошуках нових спонсорів і жертводавців, щó нам потрібне найбільше – так це Боже благословення.

А на практиці Боже благословення означає єдину ціннісну платформу, довкола якої єднаються усі члени спільноти УКУ. Воно означає взаємне порозуміння між ними і їхню солідарну працю, в якій гаснуть конфлікти й природні суперечки. А ще воно означає ту додану вартість, яку так точно описав Митрополит Андрей: «Ісус Христос обіцяв особливішим способом бути з тими, хто об’єднується в Його імені [пор. «Де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там я серед них» Мт. 18:20]… А ще більше Він є поміж тими, що спільними силами працюють для добра ближнього».

Ось такого Божого благословення напередодні Його Пасхи я всім нам і бажаю.

Христос Воскрес!

Мирослав Маринович

FacebookTwitterGoogle Gmail

Коментарів немає

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress