Український Католицький Університет Український Католицький Університет

05/04/2017

Науковий семінар “Пробуджуючи наречену. Початок національного руху в Харківському навчальному окрузі (перша третина XIX ст.)”

Filed under: Анонси — chubata @ 11:59
FacebookTwitterGoogle Gmail

Кафедра нової і новітньої історії України запрошує у середу, 5 квітня, на науковий семінар “Пробуджуючи наречену. Початок національного руху в Харківському навчальному окрузі (перша третина XIX ст.)”. Доповідач: Володимир Маслійчук, к.і.н., докторант Харківської державної академії культури, редактор сайту Historians.in.ua. Початок о 16:30. Місце проведення: ауд. 309 (вул. Козельницька 2а).Без іменіОсвітня сфера вважається однією із найкомунікативніших сфер щодо постання і розвитку модерних національних рухів. Відкриття Харківського університету та низки навчальних закладів на території Лівобережної України насправді розпочали новий етап в розумінні особливостей історії та мови певних територій, пошуки пояснень та початок наукового вивчення. Практично майже усі перші культурні діячі були пов’язані із навчальною сферою: чи опікуючись училищами чи відкриваючи нові навчальні заклади. Основна соціальна особливість початків зацікавлення і виокремлення  – дворянське походження чільних діячів. Основним каталізатором для пожвавлення вивчення та дослідження місцевого краю виявиться приєднання до Харківського навчального округу правобережної Київської губернії з польськомовною шляхтою. Зацікавлення польською мовою у Харківському університеті привело до Харкова Петра Гулака-Артемовського, що взоруючись на польські приклади почав віршувати українською мовою.

Однак початки українського руху виразно носили «малоросійський слід» – боротьбу і риторику лівобережного панства щодо закріплення своїх прав. Це досить яскраво виявилося і в освітній сфері, де персональні зв’язки і риторика важили більше ніж освітні стратегії. 

FacebookTwitterGoogle Gmail

Коментарів немає

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress