Український Католицький Університет Український Католицький Університет

07/02/2010

Наука

Filed under: — admin @ 21:23
FacebookTwitterGoogle Gmail

До наукової діяльності УКУ, крім статей та монографій, які пишуть викладачі, належать потужні наукові проекти, над якими працюють наукові співробітники різних інститутів, що діють при Університеті.

Інститут історії Церкви
«Образи сили духу» Жива історія підпільного життя Української Греко-Католицької Церкви
Радянський період має багато тем, які цікавлять дослідників, серед них – історія підпілля Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) у період з 1946 по 1989 рр. Від 1992 року наукові працівники Інституту збирають спогади духовенства та мирян про життя та діяльність УГКЦ в часи підпілля, таким чином досліджуючи білі плями української історії. www.ichistory.org

Катехитично-педагогічний інститут
«Методики викладання Святого Письма для мирян та науковців»
Інститут розпочав працю над цим проектом 2006 року. Уже напрацьовано кілька томів посібника, який є водночас інструментом наукового пошуку та практичним порадником. Його розповсюджуватимуть на греко-католицьких парафіях, щоби допомагати молоді та дорослим у вивченні Біблії. Повний текст буде опубліковано 2010 року.

Інститут релігії і суспільства
«Християнська соціальна доктрина й українське законодавство: порівняльний аналіз основних принципів»
Цей проект має на меті розвиток діалогу між правознавцями й богословами щодо застосування принципів соціальної доктрини, наприклад, солідарності, в українському законодавстві. Заплановано, що до цього діалогу долучаться політики та юристи-практики. Результатами проекту є публікації, семінари, конференції і курс правознавства, що стосується цієї тематики.

Інституту Літургійних Наук
«Історична літургіка і церковний спів Київської Церкви: витоки, джерела, розвиток».
Проєкт уточнено й переосмислено напередодні відзначення 15-ліття Інституту у листопаді 2014 р. Головні завдання на найближчі п’ять літ зосереджуються навколо наукового осмислення літургійної і музичної спадщини Київської Церкви та її актуалізації в сучасну добу. Це – створення словника   літургічних термінів, публікація пам’яток церковного співу та їх адаптація до сьогоднішньої практики, дослідження історії літургійного співу, видання 7 і 8 числа збірника Калофонія.

РЕСУРС

Розпад Радянського Союзу. Усна історія незалежної України – 1988-1991

Поразка серпневого путчу 1991 року пришвидшила розпад Радянського Союзу і виникнення на його руїнах держав-наступниць, в тому числі України. Проект є своєрідною хронікою процесу постання незалежної України – він охоплює 72 інтерв’ю з політичними лідерами, дисидентами, дипломатами, журналістами, релігійними діячами, підприємцями, вченими, військовими, розвідниками, які брали участь або були свідками цього процесу в 1988?1992.

Відеоінтерв’ю були записані в шести країнах у 1995 та 1996. Інтерв’ю дали, серед інших: радянський президент Михайло Горбачов, український президент Леонід Кравчук, польський президент Лєх Валенса та держсекретар США Джеймс Бейкер.

Проект розпочинається дослідженням національних рухів та громадських об’єднань, що зароджувалися в Україні у 1988?1989, охоплює переговори про підписання нового союзного договору влітку 1991, спробу серпневого перевороту 1991 року, піднесення Бориса Єльцина в Москві та розвиток національного сентименту в республіках і досягає кульмінаційної точки в українському референдумі про незалежність у грудні 1991 та міжнародне визнання України як суверенної держави.

Усі 72 інтерв’ю транскрибовані, кожне відео має часове кодування, так що, читаючи транскрипт, можна легко співставити будь-який уривок із відеозаписом.
Український католицький університет у Львові діятиме в Україні як репозиторій відеозаписів і транскриптів.  Онлайнове удоступнення цих матеріалів має виключно академічні та дослідницькі цілі.

www.oralhistory.org.ua

FacebookTwitterGoogle Gmail

Коментарів немає

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress