Український Католицький Університет Український Католицький Університет

21/03/2013

Міжнародний інститут етики та проблем сучасності

Filed under: — okushnir @ 10:07
FacebookTwitterGoogle Gmail

Протягом кількох останніх років кафедра філософії УКУ плідно працювала у галузі етики. Про це свідчать не тільки публікації та наукові семінари, але й тематика сертифікатних програм, літніх шкіл і конференцій, починаючи від 2008 року. Як продовження цієї праці, а також як відповідь на потребу українського суспільства до підсилення етично орієнтованого мислення, постав Міжнародний інститут етики та проблем cучасності.

Натхненниками створення Інституту стали також молоді люди, учасники наших програм, які підштовхнули нас до думки про створення ширшої інтелектуальної платформи, місця, де могли б зустрітися молоді українські науковці та фахівці зі світовим іменем.

Інститут, вкорінений в етосі УКУ, християнській етиці та соціальній думці, запропонує українській академічній спільноті якісно новий рівень розуміння етичної проблематики та моральних викликів. Іншим важливим завданням Інституту є започаткування мережі співпраці між філософськими навчальними та науковими установами Східної Європи для того, щоб науковці з України, Польщі, Словаччини, Росії, Чехії, Білорусії та інших країн ефективніше працювали над темами своїх досліджень, отримуючи якнайширше поле праці та обміну ідей.

Першою цеглинкою до розбудови Інституту стала персональна філософська бібліотека проф. Пітера та Гелен МакКорміків, яку вони подарували УКУ влітку 2012 року. Шість з половиною тисяч томів філософської літератури з цієї збірки, що відтепер є власністю Інституту, допоможуть молодим дослідникам писати дисертаційні праці з філософії та суміжних напрямів. Збірка, більша частина якої – це книжки морально-етичного спрямування, доповнить бібліотечну колекцію УКУ і, сподіваємося, стане справжньою знахідкою для всіх зацікавлених читачів та дослідників.

FacebookTwitterGoogle Gmail

Коментарів немає

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress